Ring Diameter: 30mm
BH Height Available: 15 mm / 20 mm
Warranty: 10 years
Made in: Germany
Repeatable mounts with a quick-detachable lateral lever. There is a special stop at the front of the mount that can be replaced.
The product comes with differently wide stop plates with different widths (4mm and 5mm wide) for Weaver and Picatinny rail standards.
| Proizvođač | Recknagel |
|---|---|
| Serija montaže | Recknagel SSK-II Mounts |
| Izrađeno u | Njemačka |
| Proizvodi se od | - |
| Jamstvo | 10 godina |
| SKU | 46130-0557a |
| Dužina | 0mm |
| Materijal | Aluminij |
| Boja | Crno anodizirano |
| Umetak (KR) | KR 0.0 mm |
| Nagib nosača | 0 MOA |
| Vrsta montaže | Promjenjive montaže |
| Stil nosača | Direktni nosači, Komponirani nosači, One-Piece Mount, Ponovljivi nosači |
| Adjustable windage | Ne |
| Vrsta nišanskog uređaja | 30 mm |