These durable but lightweight Leupold BackCountry Cross-Slot Picatinny Rings are made of and 7075-T6 aircraft-grade aluminium and provide even greater stability thanks to the expanded ring-to-base surface contact.
| Proizvođač | Leupold |
|---|---|
| Serija montaže | Leupold BackCountry Rings |
| Izrađeno u | - |
| Proizvodi se od | Nedostupno |
| Jamstvo | 10 godina |
| SKU | 175123c |
| Dužina | 0mm |
| Materijal | Aluminij |
| Umetak (KR) | KR 0.0 mm |
| Nagib nosača | 0 MOA |
| Vrsta montaže | Promjenjive montaže |
| Stil nosača | Uniformni nosači |
| Adjustable windage | Ne |
| Vrsta nišanskog uređaja | 35 mm |