Burris Zee Rings. 30 mm, Picatinny / Weaver. Two rings included with the purchase.
Each ring set includes one set of the +/- 0 MOA concentric, one set each of the +/-5 MOA and +/-10 MOA, and two sets of the +/-20 MOA.
With these inserts, it is possible to make 0, 5, 10, 15, 20, 25, 30 or 40 MOA of cant in the scope mount.
| Proizvođač | Burris |
|---|---|
| Serija montaže | Burris XTR Signature Rings |
| Izrađeno u | Kina |
| Proizvodi se od | Ne |
| Jamstvo | 30 godina |
| SKU | burris420221c |
| Dužina | 0mm |
| Umetak (KR) | KR 0.0 mm |
| Nagib nosača | 0 MOA |
| Vrsta montaže | Fiksne montaže |
| Stil nosača | Direktni nosači, Two-Piece Mount |
| Adjustable windage | Ne |
| Vrsta nišanskog uređaja | 30 mm |