Burris Signature™ Rings, 25.4 mm, 11 mm Dovetail are made of solid steel and include Pos-Align inserts that help to center the riflescope and maximize scope-to-ring contact.
These 25.4-millimeter ring pairs come with a spare set of clamps, designed to fit 11-millimeter dovetails.
| Proizvođač | Burris |
|---|---|
| Serija montaže | Burris Signature Rings |
| Izrađeno u | Kina |
| Proizvodi se od | Nedostupno |
| Jamstvo | 10 godina |
| SKU | burris420554c |
| Dužina | 0mm |
| Materijal | Čelik |
| Umetak (KR) | KR 0.0 mm |
| Nagib nosača | 0 MOA |
| Vrsta montaže | Fiksne montaže |
| Stil nosača | Two-Piece Mount |
| Adjustable windage | - |
| Vrsta nišanskog uređaja | 25.4 mm - 1" |